Pagina 1 van 1

Handsfree op slot: alle portieren ineens niet meer

Geplaatst: 14 mar 2013 20:26
door Harm
Model/uitvoering : Megane Grandtour 1.6 Techline
Bouwjaar : 2008
Brandstof : benzine

Heel curieus: van de week deden ze het nog en nu gaan alle portieren ineens niet meer handsfree op slot. Bij het drukken op de knopjes op de portieren gebeurt er niets. Dus maar gewoon met de knopjes op de sleutelkaart sluiten, dat gaat wel. Openen gaat wel handsfree: hand voor de sensor en de portieren gaan open.

Is dit de kou?
Of iets anders centraals? Zekering?
De kaart heeft van het weekend nog meer dan 200 km in de lezer gezeten (normaal rij ik handsfree, tijdens lange ritten zit de kaart in de lezer).

Iemand enig idee wat hier loos kan zijn?

Re: Handsfree op slot: alle portieren ineens niet meer

Geplaatst: 15 mar 2013 21:22
door Harm
Update: rechtsvoor doet het vandaag weer, maar de andere drie portieren niet.

Openen gaat wel, sluiten met druk op het knopje niet.

Inmiddels ook geprobeerd met de andere sleutelkaart, maar geen verschil.

Ik weet dat rechtsvoor (die het nu dus nog wel doet) na aankoop van de auto onder garantie vervangen is, die is dus nieuwer dan de rest. Maar het kan toch niet zo zijn dat nu in 1x bij drie portieren het knopje de geest geeft in 1 week? Dat zou wel hele slechte kwaliteit zijn. Ik begin er wel voor te vrezen.

Nog iemand tips? Kan ik de zaak (laten) resetten? En wat kost het vervangen van zo'n handsfree knopje in de deur?

Re: Handsfree op slot: alle portieren ineens niet meer

Geplaatst: 16 mar 2013 18:27
door mechanic
Kan te maken hebben met vocht, kou etc.
Maar de kwaliteit van de knopjes is ook matig.
Je kunt de knopjes ook best zelf vervangen, staan diverse handleidingen op het forum. Knopje zal een €25 kosten per stuk.
vervangen half uurtje per deur.

Re: Handsfree op slot: alle portieren ineens niet meer

Geplaatst: 16 mar 2013 21:03
door Harm
Dank Mechanic, ik heb inmiddels de andere topics over dit onderwerp en de handleidingen gevonden, dus ik weet wat me te doen staat.