Pagina 1 van 1

Externe GPS antenne

Geplaatst: 03 nov 2007 11:29
door Verwijderd 2386
Kort geleden een VelSatis (2002) gekocht. Maar m'n interne GPS antenne komt niet door de zonwerende voorruit heen. Op zoek naar externe antennes kom ik alleen magnetische antennes tegen met 'n kabelt :shock: je eraan. Het zal toch niet zo zijn dat je in je (luxe) VelSatis rondrijdt met een kabeltje dat door een open raampje naar binnen moet. De dealer kon mij er geen sluitend antwoord op geven. Weet iemand hoe dat zit?

Geplaatst: 03 nov 2007 17:15
door Renier
Geen nood, hierin is gelukkig door Renault voorzien. :D
Je kan gewoon zo'n "magnetische" antenne kopen, hij kan ook binnen in ede auto worden gebruikt.

Naast de binnenspiegel zit het "tolgat", hier is de warmtewerende folie niet aanwezig. Bij mijn Megane zit hij rechts naast de binnenspiegel, in het donker gestippelde stuk. Als je goed kijkt zie je waarschijnlijk een rechthoekig stuk zitten waar de folie niet zit. Daar plak je dus aan de binnenkant van het glas je antenne. Kabeltje kan je netjes wegwerken langs de dakbekleding en de raamlijsten.

Let op: plak je antenne wel met de goede kant naar boven, dus met de bovenkant tegen het glas aan. Anders zit hij ondersteboven en doet hij het stukken minder goed, dat heb ik zelf proefondervindelijk ondervonden.

Om de antenne tegen het glas te plakken heb ik dubbelzijdige plaktape gebruikt, Bison Superfix. Klein stukje en hij zit muurvast, ook in de zon blijft hij zitten. En zo weer te verwijderen.

http://www.bison.nl/NL/nl/view.do?UID=1 ... e4eb0151dc

Succes ermee.

Zal binnenkort nog even een foto posten, m'n provider werkt nu even niet mee :(